Wyobraź sobie, że jak co dzień otwierasz szafę, by się ubrać. Przerzucasz w pośpiechu kolejne wieszaki, zastanawiasz się, co włożyć na siebie tego dnia, aż nagle zauważasz wystający zza pudełka z butami koci ogon. Skąd on się tam wziął? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz właśnie w “Kocich opowiastkach”.

W świecie kocich zabaw

Poznajcie bohaterów “Kocich opowiastek” – oto pani Magda i pan Tomek. Mieszkają tutaj niedaleko, w małym, spokojnym domku. Często chodzą na spacery do pobliskiego lasu. Pewnego poranka, zupełnie zwyczajnego, ku wielkiemu zdziwieniu odkrywają w swojej szafie nowych lokatorów. Dotychczasowe miejsce zimowych swetrów, ciepłych butów i starych pudeł zajęła nieoczekiwanie kocia rodzina. Początkowo trochę wystraszeni, już po kilku chwilach zaczynają się aklimatyzować w swoim nowym mieszkaniu.

Kocia rodzinka uwielbia psoty. Najbardziej lubią zwiedzać nieznane im wcześniej zakamarki szafy i innych pomieszczeń, szaleć z zagubionym kłębkiem wełny i zbierać tajemnicze skarby – na przykład spinacze, gumki recepturki czy zakrętki po napojach, którymi świetnie gra się w kocią piłkę. Małe rozrabiaki codziennie po trochu poznają świat, który ich otacza, nieustannie przeżywając nowe, niesamowite przygody. Chcesz ich bliżej poznać? Sięgnij zatem po “Kocie opowiastki“!

Książeczka dla każdego

Debiutancka opowieść Magdaleny Szczepańskiej to nie lada gratka dla dużych i małych czytelników. Bogato ilustrowana, pięknie wydana książeczka z pewnością zachwyci niejednego młodego czytelnika. Nietuzinkowa historia pełna ciepła, ciekawości świata i miękkiej kociej sierści zostanie na długo z każdym dzieckiem. Autorka wspaniale prowadzi narrację, ucząc swoich czytelników poprzez zabawę i przygody kociej rodziny. Dzięki “Kocim opowiastkom” dzieci mogą poznać kocie zwyczaje, zabawy i przyjrzeć się z bliska ich zachowaniom, dowiedzą się również, jak wygląda opieka nad domowym zwierzakiem. Książeczka pokazuje również małym czytelnikom, że opieka nad zwierzęciem to duża odpowiedzialność, z którą wiąże się wiele ważnych rzeczy.

Literacki debiut

Kocie opowiastki” Magdaleny Szczepańskiej to jej pierwsza opowieść dla dzieci. Przygody kociej rodziny i ich opiekunów podbiły serca wielu małych i dużych czytelników. Doskonałe na wspólne wieczorne czytanie, będą świetnym przerywnikiem od codziennych obowiązków i na pewno rozbawią wszystkich do łez. Książeczka została zilustrowana przez Kasię Nowowiejską, fantastyczną polską ilustratorkę, specjalizującą się w grafikach dedykowanych dzieciom. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Wilga.

Książka zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com